Azjatyckie zioła - metoda na zdrowie http://zdrowszeznatury.pl

Azjatyckie zioła – metoda na zdrowie

Azjatyckie zioła – metoda na zdrowie
34 głosów, średnia 4.57 (ocena ogólna 84%)

10058315_m

Medycyna Wschodu okazuje się być pomocna zawsze wtedy, gdy znane nam techniki leczenia zawodzą. Opiera się ona przede wszystkim na naturalnych metodach, stosowaniu leków pochodzenia roślinnego oraz holistycznym podejściu do zdrowia. Warto wziąć przykład z cieszących się doskonałą kondycją Azjatów, którzy zamiast silnych preparatów sięgają po zioła. Są one w stanie zlikwidować dolegliwości fizyczne, poprawić nastrój, jak również zatrzymać młodość i urodę na wiele lat.

Cytryniec chiński

Roślina ta występuje głównie w Chinach, Wschodniej Rosji oraz Korei. Stosowana jest od lat jako środek wspomagający odporność. Jej owoce zawierają kwasy organiczne, bogate w witaminę C, ponadto są one zasobne w saponiny, flawonidy, beta-sisterol oraz gomissyny. Cytryniec ma korzystny wpływ na wątrobę, działając osłonowo i zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych. Roślina oddziałuje też na układ nerwowy, wspomagając wydajność umysłową oraz fizyczną. Osoby dbające o linię powinny zwrócić szczególną uwagę na cytryniec, bowiem reguluje on poziom cukru, a także poprawia trawienie. Regularne picie naparu z owoców jest też polecane tym wszystkim, którzy zmagają się z nieustannym zmęczeniem i osłabieniem organizmu. Cytryniec jest w stanie zlikwidować senność, dodać energii i pobudzić do działania. Właśnie dlatego jego spożycie zaleca się sportowcom oraz osobom pracującym umysłowo.

Bacopa Monnieri

Brahmi to roślina o wspaniałych właściwościach leczniczych. W medycynie ajurwedyjskiej stosowana jest od wieków pod postacią sproszkowanych liści, nazywanych Bacopa Monnieri. Cudowne ziele ma niezwykle korzystny wpływ na układ nerwowy, gdyż usprawnia pracę mózgu, rozjaśnia umysł i poprawia koncentrację. Proszek z brahmi pozwala na odprężenie przy jednoczesnym zachowaniu czujności i aktywności umysłowej. Preparat polecany jest osobom uczącym się, a także osłabionym, odczuwającym nieustanne zmęczenie. Bacopa Monnieri pomaga skutecznie pozbyć się stresu, dlatego często stosowana jest w leczeniu depresji. Ponadto ziele korzystnie oddziałuje na skórę, zwalczając trądzik i przebarwienia, a dzięki zawartości przeciwutleniaczy, opóźnia procesy starzenia, zapobiega chorobom układu krążenia i poprawia metabolizm. Stosując Bacopa Monnieri, można zachować zdrowie, sprawność umysłu i młodość na wiele lat.

Gotu Kola

Lecznicze właściwości tej rośliny od lat wykorzystują mieszkańcy Indii i Chin. Gotu Kola pomaga zachować młody wygląd, stąd określana jest eliksirem długowieczności. Oddziałuje ona zarówno na ciało, jak i na umysł, skutecznie redukuje cellulit, zmarszczki oraz tkankę tłuszczową. Ponadto likwiduje zmęczenie i osłabienie organizmu, usprawnia działanie mózgu i łagodzi stres. Azjatycka roślina ma też zbawienny wpływ na układ krążenia, bowiem wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega nadciśnieniu. Osoby stosujące preparat mają szansę zachować zdrowy i piękny wygląd skóry, gdyż Gotu Kola wspomaga wytwarzanie kolagenu. Jeśli marzy ci się wieczna młodość, skorzystaj z dobroczynnego działania orientalnego ziela. Wpłynie ono pozytywnie zarówno na twoje ciało, jak i duszę.

Polecane produkty:

Błonnik z czarnej aronii
Sacha Inchi - jedzenie na odmłodzenie http://zdrowaznatury.pl
Błonnik z czarnej aronii
Antocyjany opóźniają procesy starzenia i skutecznie pomagają w usuwaniu z organizmu metali ciężkich.
Zobacz…

Błonnik z mięty pieprzowej

Glistnik jaskółcze ziele http://zdrowaznatury.pl
Błonnik z mięty pieprzowej
Skutecznie łagodzi dolegliwości jelitowe i wątrobowe,
Zobacz…