Bądź aktywna każdego dnia! http://zdrowszeznatury.pl

Bądź aktywna każdego dnia!

Bądź aktywna każdego dnia!
23 głosów, średnia 4.11 (ocena ogólna 78%)

parasolka

Mimo pozorów, nauka wcale nie kończy się na edukacji szkolnej. Tak naprawdę, uczymy się przez całe życie. Doskonalenie się, poszerzanie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności jest nam potrzebne. Wyznaczanie i osiąganie kolejnych celów dodaje energii, jest niczym paliwo potrzebne do życia. Ten, kto stoi w miejscu, nie rozwija się, a tym samym – zamyka swój umysł, czyniąc go biernym. W taki sposób łatwo można stać się starcem jeszcze w okresie młodości. Aktywność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu – zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Nie rezygnuj z nauki!

Dążenie do celu

Wyobrażasz sobie życie, w którym brak celów? Takie istnienie nie miałoby sensu. Aby faktycznie wszystko, co robimy, w co wierzymy, czemu ufamy było wartościowe, musi kryć w sobie jakiś cel. To właśnie wizja rezultatów jest motywacją do działania. Nie chodzi jedynie o korzyści materialne, ani o korzyści dla sienie samych. Możemy także realizować cele związane z uczuciami czy intelektem, co więcej, mogą one być nakierowane na korzyść innych osób. Tego typu osiągnięcia mogą nam dać nawet więcej satysfakcji niż gromadzenie pieniędzy. Istotne jest jednak to, by do celu dążyć, by działać i przezwyciężać trudności.

Rozwijanie pasji

Każdy z nas ma jakieś hobby, które związane jest z posiadanymi talentami. Rozwijając swoje pasje, nie tylko udoskonalamy umiejętności, ale też robimy to, co kochamy. W tym przypadku celem jest perfekcja, jaką można osiągnąć w konkretnym działaniu. Zdobycie górskiego szczytu, doskonała gra na skrzypcach, lepsze wyniki w zawodach sportowych… Poszczególny cel zależy od hobby, niemniej jednak jest on tym, co daje szczęście, nawet jeżeli czasem musimy skonfrontować się ze stresem. „Bycie lepszym” to idea, o którą warto walczyć. Nawet jeśli nie zmienisz świata, zawsze możesz zmienić siebie.

Nowe umiejętności

Oprócz udoskonalenia tego, co już potrafisz, możesz także zdobywać nową wiedzę. Zawsze marzyłeś o tym, by jeździć na nartach? A może myślałeś o nauce języka obcego? Pamiętaj, że na naukę nigdy nie jest za późno. Niewykluczone, że nowa dziedzina stanie się twoją największą pasją. Być może po latach odkryjesz uśpione talenty, poznasz nową jakość życia i staniesz się zupełnie innym człowiekiem. To będzie dla ciebie fantastyczna przygoda!

Pęd życia

Rozwój jest znacznie lepszy niż postawa pasywna. Działanie daje człowiekowi szczęście, a zdobycie celu przynosi spełnienie. Wiedząc, że osiągnęliśmy zaplanowany rezultat, docenimy samych siebie, zrozumiemy, że jesteśmy wartościowi. Tym sposobem unikniemy depresji, kompleksów i poczucia bezużyteczności. Dążenie do celu napędza życie, przynosi radość i dodaje siły. Ciągłe zdobywanie wiedzy, pozwala utrzymać dobrą kondycję umysłu przez lata, bowiem aktywność to najlepszy sposób na zachowanie młodości i świetnego samopoczucia.