Chitosan - pułapka na tłuszcz? http://zdrowszeznatury.pl

Chitosan – pułapka na tłuszcz?

Chitosan – pułapka na tłuszcz?
34 głosów, średnia 4.19 (ocena ogólna 80%)

 

 	Chitosan - pułapka na tłuszcz? http://zdrowszeznatury.pl

Medycyna odkryła już wiele substancji, które mogą pomóc w walce z nadwagą. Jedną z nich jest niedoceniony chitosan, działający jak bariera przeciwtłuszczowa. Uzyskiwany jest on z włókien chitynowych skorupiaków, głównie – krewetek i krabów. Badania wykazały, że ma on właściwości hamowania wchłaniania tłuszczu do organizmu. Czy chitosan ma szansę wprowadzić rewolucję w dietetyce?

Wpływ chitosanu na tłuszcz

Chitosan, będący podobnym do celulozy polimerem, zawiera grupę aminową. Za sprawą dodatkowego ładunku jonowego, ma zdolność wiązania tłuszczu, który jest obdarzony ładunkiem ujemnym. Wchłanianie tłuszczu, dzięki chitosanowi, jest skutecznie hamowane w jelicie cienkim. Co za tym idzie – nieprzetrawiony tłuszcz – zamiast odkładać się, jest usuwany z organizmu.

Pomoc w odchudzaniu

Dla osób borykających się z nadwagą, chitosan może okazać się prawdziwą rewolucją w odchudzaniu. Jeżeli jesteś zwolenniczką tuczących przekąsek, wcale nie musisz ich sobie odmawiać. Jeśli będziesz stosować chitosan, tłuszcz z jedzenia nie zamieni się w fałdki na brzuchu, lecz zostanie wydalony. Trzeba jednak pamiętać, że 6 miesięcy suplementacji to maksimum.

Dodatkowe właściwości

Redukcja tkanki tłuszczowej to tylko jedna z zalet stosowania chitosanu. Najnowsze badania, przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, że chitosan obniża ryzyko zachorowania na raka jelit, a także obniża poziom złego cholesterolu. Co więcej – poprawia on kondycję naczyń krwionośnych i wzmacnia ogólną odporność.

Suplementacja

Osobom otyłym zaleca się przyjmowanie nawet kilku kapsułek chitosanu po tłustym posiłku. Ważne jest, by podczas suplementacji pić dużo wody – także w trakcie popijania tabletek. 0,5 l wody podczas ich połykania to minimum. Dostateczna ilość płynów pozwoli organizmowi lepiej przyswoić preparat i zapewni skuteczność jego działania. Jeśli stosowałaś już wszystkie metody redukcji wagi i żadna z nich nie działała, wypróbuj chitosan.

 

Polecane produkty:

FitXL – hamuje apetyt
Jesteś na diecie? Nie odmawiaj sobie słodyczy! http://zdrowaznatury.pl
FitXL – hamuje apetyt
Preparat FitXL® reguluje poziom cukru we krwi i obniża stopień przyswajania glukozy z pokarmu, co skutkuje zmniejszeniem na słodycze oraz zapobiega odkładaniu się tłuszczu.
Zobacz…