Depilacja w salonie – dowiedz się więcej. Wywiad z kosmetologiem http://zdrowszeznatury.pl

Depilacja w salonie – dowiedz się więcej. Wywiad z kosmetologiem

Depilacja w salonie – dowiedz się więcej. Wywiad z kosmetologiem
19 głosów, średnia 3.98 (ocena ogólna 77%)

wieksze

Depilacja laserowa w salonie kosmetycznym jest jednym z najefektywniejszych sposobów usuwania włosów. Na szczególną uwagę zasługuje metoda LightSheer, o której opowiadała w pierwszej części rozmowy, kosmetolog Magdalena Szeszko. Dziś czas na kolejną porcję pytań i odpowiedzi.

Beauty and Health: Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Magdalena Szeszko: Przed przystąpieniem do zabiegu należy zrezygnować z metod depilacji, które polegają na pozbyciu się włosów z cebulką (pęseta, woski, depilatory elektryczne, pasta cukrowa), gdyż ich obecność jest kluczowa podczas zabiegów. Włoski w miejscach zabiegowych powinny być zgolone maszynką jednorazową. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wykluczenie substancji, które mogą powodować alergię na światło. Znajdują się one w lekach i herbatach odchudzających. Nie można również prowadzić żadnych kuracji antybiotykowych oraz stosować kremów z witaminami A, C, retinolem czy kwasami owocowymi. Jeśli skóra w miejscu zabiegowym jest opalona, należy zaczekać 4-6 tygodni, aż do momentu zejścia opalenizny. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, jak i opalenizny solaryjnej czy tej uzyskanej samoopalaczami. Jeśli występują jakieś infekcje skórne, również należy je wyleczyć przed wykonywaniem zabiegów. Podobnie jest z opryszczką. Skóra w miejscu zabiegowym nie powinna być sucha czy łuszcząca się. Aby temu zapobiec, należy stosować regularnie kosmetyki nawilżające oraz dbać o nawilżenie wewnętrzne.

W jakich sytuacjach wykonanie depilacji laserowej jest niewskazane?

Przeciwwskazania dzielimy na czasowe oraz trwałe. Tymczasowe uniemożliwiają wykonanie zabiegu przez pewien okres, dotyczy to głównie ciąży, karmienia oraz wspomnianej wcześniej opalenizny. Do przeciwwskazań bezwzględnych zaliczamy stany nowotworowe, zaburzenia w funkcjonowaniu pracy serca czy układu endokronologicznego oraz inne choroby, takie jak padaczka, łuszczyca, bielactwo czy skłonność do bliznowców. Nie ma również możliwości usunięcia włosów siwych oraz jasnych – w kolorze blond lub rudym.

Czy depilacja laserowa usuwa włoski na zawsze?

Trwale, nie znaczy na zawsze. Po wykonaniu odpowiedniej serii zabiegów, których ilość wynosi 3 – 6, depilacja tą metodą potrafi na bardzo długi czas zablokować funkcje odżywcze komórki włosa. W ciągu życia, mogą jednak pojawić się i odrastać nieliczne włosy. Jest to bardzo indywidualny proces, u każdego przebiega on inaczej. Odrastanie włosków często występuje np. przy zmianach hormonalnych w organizmie. Zaleca się, aby wykonać wtedy zabieg przypominający.

Które partie ciała klientki depilują tym sposobem najchętniej?

Jeżeli chodzi o kobiety, to przede wszystkim bikini. Później nogi, pachy oraz twarz. W przypadku mężczyzn są to klatka piersiowa, barki i plecy.

Jak dbać w domu o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być obrzmiała, zaczerwieniona, lekko odbarwiona, może również wystąpić lekki obrzęk okołomieszkowy. Wszystkie te efekty znikają najczęściej już kilka godzin po zabiegu. Czasem zdarza się, że trzeba poczekać dzień, maksymalnie dwa, aby ewentualna opuchlizna czy odbarwienia zeszły, a zaczerwienienia stały niewidoczne. Na pewno należy skórę odpowiednio natłuszczać i nawilżać oraz używać substancji łagodzących. Można użyć popularnych kremów typu Alantan, Bepanthen, Dermopanthen czy Sudokrem. Należy też pamiętać o tym, aby nie stosować żadnych drażniących substancji myjących (mydeł czy kosmetyków na bazie alkoholu) lub złuszczających (peelingi) w miejscach zabiegowych.

Jakie są najważniejsze zalety depilacji LightSheer?

Przede wszystkim, jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, w trakcie którego zostaje usunięte od 40 do 60% owłosienia. Po pełnej ukończonej serii, redukcja włosów sięga 92%. Pozostałe 8% są to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, których zazwyczaj nie widać. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo. Zabieg nie zagraża w żaden sposób organom wewnętrznym. Dodatkowo, uczucie komfortu podczas zabiegu zapewnia końcówka chłodząca, która zmniejsza odczucie ciepła i ukłucia towarzyszące depilacji. Łatwo też sprawdzić, czy klasyfikujemy się do zabiegu. W naszej klinice przed pierwszą depilacją zapraszamy osobę zainteresowaną na konsultację, gdzie sprawdzamy, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania oraz przeprowadzamy próbę laserową, dzięki czemu można wykluczyć ewentualne niepożądane reakcje na światło lasera.

Co sprawia, że depilacja metodą LightSheer jest lepsza niż inne rodzaje depilacji?

LightSheer jest lepsza niż tradycyjne metody depilacji, przede wszystkim ze względu na to, że trwale usuwa włoski. Nietrwałe metody, takie jak chociażby golenie maszynką, powodują podrażnienia skóry. Włoski odrastają szybko, są twardsze i grubsze. Kremy depilacyjne z kolei, wywołują często reakcje alergiczne. Dodatkowo, tymi sposobami nie można usuwać włosów z wrażliwych partii ciała, np. okolic bikini. Depilatory elektryczne sprawiają ogromny ból i mimo nakładek chłodzących nie zapewniają dużego komfortu. Co do wosku, problematyczne jest to, że nie każdy może z niego korzystać (nie jest on wskazany dla osób ze skórą naczynkową). Wosk twardy z kolei, nadaje się tylko na małe partie ciała. Depilacja dużych części tym sposobem jest bardzo męcząca i zajmuje mnóstwo czasu. Podobnie jest w przypadku pasty cukrowej. Depilacja metodą LightSheer oprócz wymienionych już wcześniej wielu zalet, to również duża oszczędność pieniędzy i czasu.

Dziękujemy za rozmowę.

Wywiadu udzieliła kosmetolog Magdalena Szeszko z salonu „Inna Klinika Piękna” w Krakowie.

http://www.innaklinika.pl/

A Ty, czy poddałabyś się depilacji w salonie? Podziel się z nami swoją opinią!

Polecane produkty:

Błonnik gryczany
Topinambur działanie na zdrowie i urodę http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik gryczany
Działa wzmacniająco i oczyszczająco. Poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Pomocny w regulowaniu procesu przemiany materii i poprawie metabolizmu węglowodanów.
Zobacz…

Błonnik z ogórka kiszonego

Odkryj owocową moc witamin http://zdrowaznatury.pl
Błonnik z ogórka kiszonego
Zwiększa odporność na infekcje ze względu na zawartość witaminy C.
Zobacz…