efektywne treningi

Efektywne treningi

Efektywne treningi
22 głosów, średnia 4.20 (ocena ogólna 79%)

Efektywne treningi http://zdrowszeznatury.plEfektywne treningi to muzyka, ruch i motywacja!

Muzyka jest potężnym motywatorem i może mieć ścisłe powiązanie z naszym samopoczuciem. W jednej chwili może przenieść Cię do czasów, gdy czułaś się szczęśliwa, może zrelaksować ciało i umysł jednocześnie delikatnie zmniejszając napięcie i stres. Muzykoterapia pierwotnie była wykorzystywana w czasie terapii osób chorych na nowotwory w czasie chemioterapii. Obecnie ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Z naszego punktu widzenia warto wykorzystać ją w czasie treningów czy nawet krótkotrwałej aktywności fizycznej.

Nie bez powodu muzyka wykorzystywana jest w klubach fitness. Takie ćwiczenia jak Zumba a nawet pilates czy joga wykorzystują muzykę jako stały element ćwiczeń. Nic dziwnego, bo muzyka poprawia motywację, zwiększa radość z ćwiczeń, sprawia że ćwiczący wystawiają sobie pozytywną samoocenę.

Muzyka w czasie treningu subiektywnie skraca czas jego trwania, a na poziomie fizjologicznym sprawia, że trening jest wydajniejszy. Efektywne treningi – tylko z muzyką!

Trening w rytmie bicia serca

Muzyka w czasie treningu pomaga zintensyfikować wysiłek. I co najważniejsze sprawia, że nie tracisz motywacji do ćwiczeń. Piosenki w szybkim tempie zajmują mózg, odwracając jego uwagę od zmęczenia, ale i od sygnałów, które powinny być impulsem do zaprzestania wysiłku.

Naukowcy udowodnili, że najlepsza do ćwiczeń jest muzyka w tempie 120-140 bitów na minutę. Tempo niższe lub wyższe nie potrafi zmotywować cię do wysiłku – to wnioski badaczy badających wpływ tempa muzyki na trening.

Gdzie znajdziesz swoją ulubioną muzykę do ćwiczeń?

Zgraj swoje ulubione kawałki na smartfona lub odtwarzacz Mp3. Możesz również skorzystać z internetowych aplikacji jakie znajdziesz na takich stronach jak  www.iheart.com.

 

Polecane produkty:

SkinXL – kuracja odmładzająca
Zrób peeling z kawy i zwalcz cellulit http://zdrowaznatury.pl
SkinXL – kuracja odmładzająca
Skuteczna redukcja zmarszczek i profesjonalna ochrona skóry.
Zobacz…