Flawonoidy działanie na ludzki organizm http://zdrowaznatury.pl

Flawonoidy działanie na ludzki organizm

Flawonoidy działanie na ludzki organizm
18 głosów, średnia 4.16 (ocena ogólna 78%)

Flawonoidy działanie na ludzki organizm http://zdrowaznatury.pl

Jak dotąd przeprowadzono wiele badań, z których wynika szereg leczniczych właściwości tych związków. Najważniejszy zaś wniosek jest taki, że flawonoidy wykazują się znacznie większą skutecznością jeżeli podawane są w postaci kompleksów flawonoidowych izolowanych z roślin niż jako izolowane lub syntezowane pojedyncze flawonoidy.

Flawonoidy działanie antyoksydacyjne -katechiny) zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu płuc.

Flawonoidy a choroby sercowo-naczyniowe

Istnieje wiele danych, które wskazują, że spożycie z flawonoidów przyczynia się do obniżenia ryzyka występowania chorób sercowo-naczyniowych. W licznych badaniach udowodniono, że spożycie produktów zawierających duże ilości flawonoidów (picie zielonej herbaty około 4 filiżanek dziennie oraz czerwonego wina, spożywanie dużej ilości jabłek, cebuli, brokułów) a zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Ciekawą ilustracją tego zjawiska jest fakt, że mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego, mimo dużego spożycia tłuszczów, znacznie rzadziej zapadają na miażdżycę, tylko dlatego, że równocześnie dostarczają dużo naturalnych związków polifenolowych (w tym flawonoidów) oraz spożywają czerwone wino (szczególnie bogate w resweratrol i katechiny). Działanie antyoksydacyjne tych związków przyczynia się do zahamowania peroksydacji lipidów błon komórkowych, ochrony lipoprotein o małej gęstości (LDL) przed utlenianiem, a także zwiększenia stężenia korzystnego cholesterolu (HDL).
Flawonoidy z powodzeniem można wykorzystywać w profilaktyce i terapii wielu chorób cywlizacyjnych.
Wszelkie dane medyczne pochodzą z artykułu Flawonoidy w profilaktyce i terapii, Monika Majewska, Hanna Czeczot

Polecane produkty:

Błonnik porzeczkowy
Antocyjany działanie - jak poprawić wzrok http://zdrowaznatury.pl
Błonnik porzeczkowy
Ponieważ zawiera dużo flawonoidów, spowalnia procesy starzenia i hamuje powstawanie związków toksycznych.
Zobacz…

Błonnik z czarnej aronii

Sacha Inchi - jedzenie na odmłodzenie http://zdrowaznatury.pl
Błonnik z czarnej aronii
Błonnik aroniowy zawiera polifenole – antocyjany i katechiny, kwasy organiczne, związki pektynowe i taniny, co powoduje jego niezwykle silne działanie antyoksydacyjne.
Zobacz…