Forskalina - skutecznie spala tłuszcz http://zdrowszeznatury.pl

Forskalina – skutecznie spala tłuszcz

Forskalina – skutecznie spala tłuszcz
36 głosów, średnia 4.32 (ocena ogólna 81%)

Forskalina - skutecznie spala tłuszcz http://zdrowszeznatury.pl

Forskalina jest znana nie tylko z powodu właściwości odchudzających, ale również jako silna roślina lecznicza, od tysięcy lat wykorzystywana przez azjatyckich lekarzy.

Ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii) stosowany był od stuleci w tradycyjnej medycynie hinduskiej do leczenia nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca, , zaburzeń układu oddechowego, przy bolesnym oddawaniu moczu, bezsenności, wzmacnianiu serca i całego organizmu.

Pokrzywa indyjska (forskalina) to roślina z terenów Azji Południowo-Wschodniej. Występuje również pod innymi nazwami jako pochwiatka, pokrzywka, szałwia indyjska lub koleus.Można spotkać ją w Indiach, Nepalu, Sri Lance, Birmie, Tajlandii oraz innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Ma ciekawe ubarwienie liści zielone lub zielono-fioletowe, ale poza tym przypomina naszą rodzimą pokrzywę. Z tym, że ma od niej dużo więcej właściwości leczniczych.

Forskalina – skład

Surowcem zielarskim jest korzeń. Korzeń pokrzywy indyjskiej jest źródłem aktywnych biologicznie związków di terpenowych, takich jak: acetoksykoleosol, coleol, coleonon, coleanol, deoksycoleonol, barbutazyna, krocetyna, naptopiron, plektryna, plektyrinon. Jednak najważniejszą z nich, która odpowiada za większość leczniczych działań pokrzywy indyjskiej jest forskalin, odkryty przez fińskiego botanika Petera Forskala (1736-1763).

Forskalina – silne działanie odchudzające

Forskalin zawarty w pokrzywie indyjskiej wpływa na wzrost produkcji AC – enzymu zwanego cyklazą adenylową (adenylocyklazą). Enzym ten pełni rolę enzymu nadrzędnego, który stymuluje inne enzymy do regulowania wzrostu masy mięśniowej oraz inicjowania proces spalania tkanki tłuszczowej. Przekształca on kwas adenozynotrójfosforowy (ATP) w cAMP – Cykliczny Monofosforan Adenozyny, który jest najważniejszym regulatorem organizmu odpowiedzialnym za intensyfikację rozpadu tłuszczów w komórkach tłuszczowych. Związek ten zapewnia przyspieszony transport tłuszczu do komórek mięśniowych w celu jego spalenia.

W wyniku następnych procesów tłuszcz z komórek tłuszczowych jest uwalniany – w efekcie komórki mięśniowe mogą użyć go jako paliwa i przekształcić go w energię w postaci ATP w procesie termogenezy.

  • zmienia się przemiana lipidów
  • następuje silna redukcja tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym wzroście beztłuszczowej masy ciała
  • hormony tarczycy są stymulowane
  • termogeneza jest zwiększona

Gdy poziom cAMP jest niski, niski jest równiez poziom HSL i rozpad tłuszczu z tkanki tłuszczowej też jest niski. Gdy poziom cAMP jest wysoki, wysoki jest poziom HSL oraz rozpad tłuszczu z tkanki tłuszczowej też jest wysoki. Im wyzszy poziom cAMP, tym wyzszy poziom HSL i wiecej zapasów tłuszczowych ulega uwolnieniu z komórek tłuszczowych. Jeżeli chcemy spalać tłuszcz musimy mieć wysoki poziom cAMP.

Forskalina – inne działanie lecznicze

Forskolina ma również właściwości antyalergiczne. Ma korzystny wpływ na astmatyków i pomaga przy chorobach takich, jak egzemy czy liszaje. Można wykorzystywać ją również w celu obniżenia ciśnienia w gałce ocznej.

Polecane produkty:

Błonnik żytni
Inulina działanie, któremu trudno się oprzeć http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik żytni
Wspomaga proces budowy tkanki mięśniowej, oczyszcza i odbudowuje naczynia krwionośne.
Zobacz…

SlimXL® Go – stabilizuje wagę i oczyszcza organizm

Żeń-szeń syberyjski http://zdrowaznatury.pl
SlimXL® Go – stabilizuje wagę i oczyszcza organizm
SlimXL® Go – w ten sposób utrzymasz świetną figurę. Proces chudnięcia trwa nadal, dlatego waga może jeszcze spadać.
Zobacz…