Glinka z Maroka - orientalna pielęgnacja http://zdrowszeznatury.pl

Glinka z Maroka – orientalna pielęgnacja

Glinka z Maroka – orientalna pielęgnacja
19 głosów, średnia 4.45 (ocena ogólna 81%)

730949_m(1)

Jeśli standardowe metody pielęgnacji urody cię znudziły, spróbuj czegoś naprawdę niezwykłego. Glinka z Południowego Maroka jest tym, czego potrzebujesz. Ma ona wiele zastosowań – działa nie tylko na skórę, ale także na włosy oraz sylwetkę. Dzięki niej poprawisz jednocześnie urodę i zdrowie. Piękno i świetna forma zarazem? Tak, to możliwe! Odkryj orientalne sposoby na idealny wygląd.

Kosmetyk znany od wieków

Marokańska glinka używana jest przez mieszkańców Afryki Północnej od XIII wieku. Znana jest również od dawna w niektórych częściach Azji Środkowej. Oryginalna nazwa kosmetyku „Ghassoul” pochodzi od słowa „rassala”, co oznacza „myć”. Glinka faktycznie służyła głównie do mycia i oczyszczania ciała, jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie.

Tradycja pielęgnacji

Glinka jest od lat stosowana podczas rytuału hammam. Opiera się on na specjalnych zabiegach pielęgnacyjnych, jakie odbywają się w publicznych łaźniach. Rytuał ma służyć regeneracji ciała, a także odnowie duchowej. Ghassoul stosuje się nie tylko w celach profesjonalnej pielęgnacji, ale również na co dzień. W Maroku i Tunezji jest ona obok czarnego mydła, jednym z najpopularniejszych kosmetyków.

Niezwykłe właściwości

Ghassoul w połączeniu z wodą tworzy gęstą masę, przypominającą błoto. Posiada ona potas, magnez i wiele innych.

Polecane produkty:

SkinXL – kuracja odmładzajaca
Zrób peeling z kawy i zwalcz cellulit http://zdrowaznatury.pl
SkinXL – kuracja odmładzajaca
Preparat wspomaga wytwarzanie kolagenu i chroni przed promieniowaniem słonecznym. Zatrzymaj czas i ciesz się urodą przez wiele lat.
Zobacz…

Błonnik gryczany

Topinambur działanie na zdrowie i urodę http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik gryczany
Mikronizowane włókno gryki
Działa wzmacniająco i oczyszczająco. Poprawia stan skóry, włosów i paznokci.
Zobacz…