Glukomannan na odchudzanie http://zdrowszeznatury.pl

Glukomannan na odchudzanie

Glukomannan na odchudzanie
60 głosów, średnia 3.88 (ocena ogólna 76%)

Glukomannan na odchudzanie http://zdrowszeznatury.pl

Jednym z najbardziej interesujących, a jednocześnie najmniej znanych roślin, które wspomagają utratę wagi jest Glukomannan otrzymywany  z korzenia rośliny Amorphophallus konjac. Włókna tej rośliny pomagają zmniejszyć stężenie lipidów we krwi, hamują przyrostu masy ciała, pomagają utrzymać poziom cukru we krwi na właściwym poziomie i łagodzą zaparcia.Jest to roślina wieloletnia występująca naturalnie w Azji.

W świeżych bulwach znajduje się ow tzw. suchej masie znajduje się ok.70% glukomannanu i ok 30% skrobii. Bulwy Amorphophallus konjac są spożywane jako składnik tradycyjnych potraw w Azji w postaci galaretek, dodatku do tofu i makaronu i można je bez problemu kupić na każdym większym targu.

Glukomannan na odchudzanie

Glukomannan realnie wspomaga odchudzanie.Badania pokazują, że suplementacja glukomannanem zwiększa efekty odchudzania. Glukomannan ułatwia utratę wagi u otyłych dorosłych i to nawet w przypadku braku ograniczenia kalorii w diecie. Kiedy otyli dorośli spożywali 1 gram błonnika glukomannanu na godzinę przed każdym posiłkiem przez osiem tygodni, stracili średnio 5,5 kilogramów masy ciała i to bez żadnych innych zmian w ich sposobie odżywiania i bez żadnej zwiększonej aktywności fizycznej.

Glukomannan wywołuje uczucie sytości i pełności z racji tego, że wiąże wodę, tworząc z nią gęsty żel. Z tego właśnie powodu opóźnia opróżnianie treście żołądka i spowalnia uwalnianie cukru do krwiobiegu, co pomaga obniżyć poziom insuliny i glukozy we krwi.

Jak działa glukomannan?

Po spożyciu, nabiera galaretowatej konsystencji i rozszerzając objętość trafia do żołądka, zapewniając długotrwałe uczucie sytości. Ludzie, którzy odczuwają pełen żołądek są mniej skłonni do przejadania się. Ponadto glukomannan działa jako środek wypełniający w okrężnicy, co stymuluje perystaltykę i skutecznie zapobiega zaparciom.

Oprócz tego glukomannan poprawia profil lipidowy krwi i może obniżać ciśnienie skurczowe. Ze względu na te właściwości, glukomannan jest tak ważny dla osób z zaburzonym zespołem metabolicznym lub cukrzycą.

Inne właściwości glukomannu

Glukomannan ma niezwykle ważną właściwość tworzenia żelu, wiążąc ze sobą cząsteczki wody i tworząc najbardziej lepką substancję ze wszystkich włókien pokarmowych. Ze względu na swoją budowę i właściwości, glukomannan:

  • obniża poziom cholesterolu we krwi
  • obniża indeks glikemiczny
  • ułatwia wypróżnianie

Zwiększone spożycie błonnika w codziennej diecie – w postaciu glukomannu – pozwala obniżyć ryzyko zawału serca i wystąpienie raka, dobrze wpływa również na regulację nadciśnienia tętniczegoi cukrzycę.  Będąc przy tym niezastąpionym w celu osiągnięcia optymalnej wagi.

Włączenie glukomannnu do codziennej diety

Glukomannan na odchudzanie to najlepsze, naturalne rozwiązanie. Lekarze zalecają dodanie błonnika do diety stopniowo, aż organizm dostosowuje się do nowej diety. Ponadto, ponieważ włókna glukomannanu tworzą z wodą żel, ważne jest, aby pić dużo wody.

Badania kliniczne nad glukomannanem

W dostępnym piśmiennictwie można znaleźć wyniki badań klinicznych dotyczących skuteczności glukomannanu w procesie odchudzania. Walsh DE, Yaghoubian V, Behforooz (A. Effect of glucomannan on obese patients: a clinical study. Int J Obesity 1984; 8:289-93.) przeprowadzili randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą i kontrolowanym placebo, w którym uczestniczyło 20 otyłych osób. Podawano im 1 g (dwie kapsułki po 500 mg) glukomannanu lub placebo (skrobia) przed każdym posiłkiem przez 8 tyg. Osoby poddawane temu badaniu nie zmieniały swojej zwykłej diety i poziomu aktywności fizycznej. Odnotowano utratę masy ciała statystycznie istotnie wyższą w grupie zażywającej glukomannan (o około 5,5 ± 1,5 kg), niż w grupie placebo, różnica pomiędzy grupami wynosiła około 7,0 ± 1,4 kg (p < 0,005).

Badania kliniczne potwierdzają, że glukomannan obniża cholesterol całkowity i cholesterol lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Co ważne spożywanie glukomannanu pomaga utrzymać poziom glukozy na właściwym poziomie. Ostatnie badania wskazuję, że glukomannan pomaga regulować poziom cukru u chorych na cukrzycę. Badania doświadczalne wskazują, że glukomannan może chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów. Warto zauważyć, że jak inne błonniki, glukomannan zmniejsza wchłanienie niektórych składników odżywczych. Dlatego osoby regularnie spożywające glukomannan powinny dodatkowo dbać o odpowiednie ilości witamin.

Polecane produkty:

SlimXL – kuracja odchudzająca
Czy suplementy diety sprawią, że schudniesz? http://zdrowaznatury.pl
SlimXL – kuracja odchudzająca
Odchudzanie ze SlimXL® Smile jest bardzo przyjemne. Preparat przygotowano tak, by całkowicie zniwelować skutki nagłej utraty wagi.
Zobacz…

Błonnik owsiany

Lecznicze właściwości owsa http://zdrowaznatury.pl
Błonnik owsiany
Obniża poziom cholesterolu i wspomaga leczenie otyłości. Pomocny w leczeniu nieżytów śluzówki, żołądka i biegunki.
Zobacz…