Glukomannan – niedoceniany środek na odchudzanie http://zdrowszeznatury.pl

Glukomannan – niedoceniany środek na odchudzanie

Glukomannan – niedoceniany środek na odchudzanie
43 głosów, średnia 4.01 (ocena ogólna 78%)

Glukomannan – niedoceniany środek na odchudzanie http://zdrowszeznatury.pl

Jedyna substancja, której oświadczenia zdrowotne dotyczące wspomagania redukcji wagi zostały pozytywnie rozpatrzone przez EFSA i Komisję Europejską. Zyskała przychylność lekarzy, dietetyków a mimo to nie cieszy się popularnością wśród osób odchudzających się. Co więcej uważa się, że suplementy na odchudzanie zawierające glukomannan jako jedyne warte są uwagi.

Co warto wiedzieć o glukomannanie?

Amorphophallus konjac (a po polsku Dziwidło) wywodzi się z południowo-wschodniej Azji, głównie z terenu Chin i Wietnamu. Z bulw tej rośliny, występującej również pod nazwą ju ruo, konnyaku i gonyak produkuje się mąkę, która od wieków używana była przez Azjatów.

Polska nazwa Dziwidło powstała z prostego skojarzenia XIX-wiecznych botaników, jakie ogarnęło ich na widok tej rośliny. Jest tak niesamowita, że w Europie występuje również pod nazwami „trupi kwiat” i „lilia voodoo”.

Roślina Amorphophallus konjac została po raz pierwszy opisana w najstarszej chińskiej farmakopei: „Shénnóng Běncaˇo Jīng”, powstałej w okresie panowania zachodniej dynastii Han (206 r. p.n.e. – 8 r. n.e.)

Konjac ma duże wartości odżywcze – zawiera wiele cennych aminokwasów i składniki mineralne takie jak: wapń, fosfor, żelazo, cynk , mangan, chrom i miedź. Z tego względu Amerykanie wykorzystują go do w celach prewencyjnych a Japończycy do oczyszczania organizmu. Równie dobrze można wykorzystywać go jako suplement wapnia. 100 g glukomannanu zawiera 43 mg wapnia

Jak działa glukomannan?

Glukomannan jest wielocukrem wielkocząsteczkowym – błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie. Nasz organizm nie posiada zdolności rozrywania wiązań w jego cząsteczce, dlatego  glukomannan nie jest trawiony i przechodzi w postaci niezmienionej przez cały przewód pokarmowy.

Ponieważ glukomannan ma zdolność wiązania dużej ilości wody, to pęcznieje i zwiększa swoją objętość. W żołądku tworzy się ciężka, lepka maź, która zajmuje dużo miejsca. Łącząc się z innym pokarmem, dłużej pozostaje w żołądku, a my nie czujemy głodu. W efekcie dłużej czujemy się nasyceni.

Skuteczność potwierdzona naukowo

Oto przegląd najważniejszych badań dotyczących glukomannanu. Mimo że badania przeprowadzane były w wielu ośrodkach i przez różne zespoły, wyniki są podobne. Potwierdzony został wpływ glukomannanu na zmniejszenie masy ciała, jak również zmniejszenie poziomu cholesterolu, trójglicerydów oraz glukozy.

Większy spadek masy ciała

Badania przedstawione w Minerva Med. wyraźnie pokazują większy spadek masy ciała, zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej u osób przyjmujących glukomannan w dawkach około 4 g  3 razy dziennie.

Polecane produkty:

SlimXL – kuracja odchudzajaca
Żeń-szeń syberyjski http://zdrowaznatury.pl
SlimXL – kuracja odchudzajaca
Z dnia na dzień schudniesz, tracąc po kolei wszystkie zbędne zapasy tłuszczu z każdej części ciała: z podbródka, ramion, pleców, brzucha, ud, bioder, pośladków!
Zobacz…

Błonnik kakaowy

Inulina działanie, któremu trudno się oprzeć http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik kakaowy
Błonnik po spożyciu chłonie wodę i pęcznieje w przewodzie pokarmowym, dając poczucie sytości, zapobiega tyciu.
Zobacz…