Jedzenie przed treningiem http://zdrowszeznatury.pl

Jedzenie przed treningiem

Jedzenie przed treningiem
31 głosów, średnia 4.34 (ocena ogólna 81%)

Jedzenie przed treningiem http://zdrowszeznatury.pl

Co jeść przed i po treningu, żeby wzmocnić jego efekty?

Jedzenie przed treningiem jest bardzo ważne. Odżywianie i nawadnianie to dwa najważniejsze czynniki, które pomogą Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z treningu. Aby maksymalnie wzmocnić jego efekty, zwróć uwagę na to co jesz i kiedy jesz. Wbrew pozorom odżywianie okołotreningowe ma olbrzymie znaczenie.

Wypróbuj te przekąski 30-40 minut przed treningiem. Każda z tych propozycji to połączenie łatwoprzyswajalnych węglowodanów – żebyś szybko dostarczyła sobie paliwa potrzebnego do zwiększonej aktywności i zdrowego białka, by z kolei zainicjować regenerację mięśni.

Jedzenie przed treningiem – dobre przekąski

Grecki jogurt z miodem i owocami

Twarożek z owocami

Suszone owoce z jogurtem i musli

Banan z migdałami i kawałkiem gorzkiej czekolady zmiksowany z kefirem

Przekąski po treningu

Kluczem do szybkiej regeneracji jest wykorzystanie tzw. okna węglowodanowego. Co to takiego? To pierwsze 30 do 60 minut (w zależności od czasu trwania i intensywności treningu), podczas których wchłanianie dostarczonych węglowodanów jest wyjątkowo intensywne. Cordain i Friel, autorzy książki Dieta dla aktywnych”, mówią o 30-minutowym okienku węglowodanowym, udowadniając, że w ciągu 30 minut po zakończonym treningu zostanie spożytkowane na odbudowę mięśni, a nie na gromadzenie tłuszczu. Dlatego nie obawiaj się, że przytyjesz. W tym czasie kluczowe są węglowodany, zatem możesz zjeść:

biały makaron z sosem

białe pieczywo ze słodkimi dodatkami

omlet z pomidorami lub szpinakiem

grillowana pierś z kurczaka z ryżem lub makaronem

sałatka z tuńczyka z pieczywem pełnoziarnistym

W tych 30 minutach po treningu powinno się dostarczyć organizmowi ok. 1,5 g węglowodanów na każdy kilogram masy ciała. Węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym ryż, ziemniaki, makaron pozwolą szybko uzupełnić zapasy glikogenu. Z kolei węglowodany o niskim indeksie glikemicznym jak makaron sojowy, dziki ryż, nasiona, cukinia, amarantus zapewnią uczucie sytości na dłużej.


Polecane produkty:

FitXL – hamuje apetyt
Jesteś na diecie? Nie odmawiaj sobie słodyczy! http://zdrowaznatury.pl
FitXL – hamuje apetyt
Schudniesz szybciej niż myślisz! Czy wzmożony głód jest dla Ciebie największą przeszkodą
w uzyskaniu zgrabnej sylwetki?
Zobacz…