Kąpiele lecznicze http://zdrowszeznatury.pl

Kąpiele lecznicze

Kąpiele lecznicze
31 głosów, średnia 4.26 (ocena ogólna 80%)

Kąpiele lecznicze http://zdrowszeznatury.pl

Kąpiele lecznicze to jeden z najlepszych sposobów na odzyskanie równowagi, pozbycie się toksyn i ukojenie umysłu. Idealne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Korzyści, jakie osiągniesz dzięki regularnym kąpielom leczniczym są ogromne. Od utraty wagi i detoksykacji po działanie typu anty-aging. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli tylko masz wannę wszystkie rekomendowane przez nas kąpiele lecznicze możesz zrobić we własnym domu.

Glinki

Wyciągają metale ciężkie z organizmu i leczniczo działają na skórę. Naturalne glinki są jednymi z najlepszych dostępnych substancji odtruwających.  Lecznicza kąpiel wymaga odpowiedniego stężenia. Na pół wanny ciepłej wody wykorzystaj ok 5 kg wybranej gliniki – wybierz ją w zależności od typu skóry. Pozostaw ją na 10-20 minut. Następnie dolej tyle wody, żebyć mogła zanurzyć się po szyję. Na początku mocz się przez 10-15 minut. Stopniowo możesz zwiększać czas każdej kąpieli, aż będziesz w stanie wygodnie moczyć przez okres do 30 minut. Po każdej kąpieli długo spłukuj wannę, by zapobiec zapchaniu rur.

Wodorosty

Bogate w minerały są niezwykle pomocne w podkręcaniu tempa metabolizmu i utrzymywaniu równowagi hormonalnej.Wodorosty wykorzystuje się również do leczenia wątroby, cellulitu, otyłości czy depresji. Poza wartościami zdrowotnymi, kąpiele działają również pielęgnacyjne na skórę, głęboko ją nawilżając, poprawiając krążenie i wspomagając gojenie. Co więcej zabieg ten działa niezwykle rozluźniająco. Wysuszone wodorosty umieść w gorącej wodzie i pozwól im moczyć się przez ok. 30 minut. Kiedy wodorosty staną się miękkie, uwolnią w wodzie minerały oraz substancje. Teraz, wypełnij wannę gorącą wodą i dodaj przygotowaną mieszanke wodorostów. Do kąpieli dodaj jeszcze nieco soli morskiej i zamieszaj.

Wodorowęglan sodowy

Do kąpieli leczniczych możesz wykorzystać również zwykły proszek do pieczenia. Sodę warto dodawać do kąpieli w celu łagodzenia podrażnień skóry, wysypek, ukąszeń czy podrażnień. Możesz stosować ją bez obaw, bo powszechnie wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym. Na pół wanny wsyp 0,5 kg proszku do pieczenia.

Sól himalajska

Polecam kąpiel z dodatkiem soli himalajskiej. Jest ona szczególnie polecana osobom cierpiącym na różne choroby skóry, reumatyzm, problemami ginekologicznymi, nawracającymi infekcjami. Odtruwające działanie kąpieli z soli himalajskiej można porównać do 3 dniowego postu. Wykorzystaj ok 10 gram soli himalajskiej na 1 litr wody. Pełna wanna to ok. 100 – 120 litrów wody, więc potrzebujemy przynajmniej 1,2 kg naturalnej soli. Temperatura wody powinna wynosić około 37° C.


Polecane produkty:

Błonnik jabłkowy
Sacha Inchi ( Plukenetia volubilis ) http://zdrowaznatury.pl
Błonnik jabłkowy
Pomaga w zaparciach, biegunce i oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz metali ciężkich.
Zobacz…

SkinXL – kuracja odmaładzajaca

Zrób peeling z kawy i zwalcz cellulit http://zdrowaznatury.pl
SkinXL – kuracja odmaładzajaca
Skuteczna redukcja zmarszczek i profesjonalna ochrona skóry.
Zobacz…