L-karnityna pomoże ci zbudować mięśnie http://zdrowszeznatury.pl

L-karnityna pomoże ci zbudować mięśnie

L-karnityna pomoże ci zbudować mięśnie
18 głosów, średnia 4.25 (ocena ogólna 79%)

fit girl

Karnityna jest związkiem chemicznym, występującym głównie w mięśniach, zwyczajowo nazywa się ją „L-karnityną”. Bierze ona udział w transportowaniu kwasów tłuszczowych, finalnie wytwarzając energię. Nasz organizm sam syntezuje L-karnitynę w nerkach i wątrobie, jednak jej pozyskiwanie konieczne jest także z pożywienia. Substancja ta, wspomaga budowę tkanki mięśniowej oraz redukcję tłuszczu. Jeśli uprawiasz sport i chcesz zwiększyć efekty treningów, warto pomyśleć o L-karnitynie.

Jak wprowadzić L-karnitynę do organizmu?

L-karnitynę możemy dostarczyć organizmowi spożywając większe ilości mięsa, przetworów mlecznych oraz avocado. Tak naprawdę, niewiele pokarmów stanowi bogate źródło tej substancji, dlatego najpewniejsza metodą jest suplementacja. L-karnitynę można kupić w każdej aptece, występuje ona zwykle w postaci tabletek lub kapsułek.

L-karnityna a odchudzanie

Wielokrotne badania działania L-karnityny wykazały, że wpływa ona na wydajność organizmu, poprawiając znacznie jego zdolności wysiłkowe. Bardzo często uznaje się ją za pomocną w odchudzaniu, co jest prawdą w przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego. Innymi słowy – im więcej będziemy ćwiczyć, tym lepsze osiągniemy efekty. Przyjmując L-karnitynę, zredukujemy tkankę tłuszczową o około 20 %, a przy bardzo dużym wysiłku nawet o 30 %.

Wpływ na budowę tkanki mięśniowej

Faktycznie L-karnityna jest bardzo pomocna sportowcom. Podczas suplementacji, można odnotować zwiększoną wydajność, a pozyskiwana energia z tłuszczy, zamienia się w mięśnie. Nie może jednak dziwić fakt, że waga często nie ulega zmianie, co spowodowane jest przemianą tkanki tłuszczowej w mięśniową.

Inne korzyści przyjmowania L-karnityny

Oprócz wpływu na wydolność oraz redukcję tłuszczu, L-karnityna również przeciwdziała takim chorobom, jak: produkty wysokobiałkowe.

Polecane produkty:

SlimXL – kuracja odchudzająca
L-karnityna pomoże ci zbudować mięśnie http://zdrowaznatury.pl
SlimXL – kuracja odchudzająca
Preparat przygotowano tak, by całkowicie zniwelować skutki nagłej utraty wagi – tym razem nie grożą Ci żadne wahania nastroju ani gorsze samopoczucie.
Zobacz…