Magiczne właściwości octu jabłkowego http://zdrowszeznatury.pl

Magiczne właściwości octu jabłkowego

Magiczne właściwości octu jabłkowego
30 głosów, średnia 4.37 (ocena ogólna 81%)

apple vinegar

Ocet pozyskiwany z jabłek, doskonale nadaje się jako baza sosów do sałatek. Nadaje on warzywom wyrazisty smak, świetnie komponując się z ziołami i przyprawami. Jeśli buteleczka octu jabłkowego jeszcze nie zagościła na twojej kuchennej półce, pora to zmienić i to nie tylko ze względu na jego walory smakowe. Jeśli dbasz o linię, ten ocet okaże się dla ciebie zupełną rewelacją, bowiem pomaga zgubić zbędne kilogramy.

Eliksir życia” znany od wieków

Ocet jabłkowy znany i ceniony jest od dawna. Używali go już starożytni Grecy, Rzymianie i Egipcjanie, zarówno jako dodatku do potraw, jak również w charakterze lekarstwa. Podobno sama Kleopatra, aby polepszyć trawienie, wypijała po obfitej uczcie rozcieńczony z wodą ocet jabłkowy. Dzięki temu, cieszyła się przez wiele lat smukłą sylwetką i doskonałym zdrowiem.

Korzystny wpływ na zdrowie

Złoty ocet zawiera potas, sód, fluor, magnez, żelazo, fosfor, krzem, a także wiele innych minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest on również źródłem witamin: A,C,E,P oraz witamin z grupy B, beta-karotenu oraz kwasu mlekowego. Ocet jabłkowy korzystnie wpływa na pracę jelit, układ krwionośny i ogólną kondycję organizmu. Regularne jego stosowanie, pozwala zwiększyć odporność organizmu i zapobiec chorobom układu krążenia.

Właściwości odchudzające

Osoby walczące z nadwagą powinny zwrócić szczególną uwagę na magiczny ocet z jabłek, bowiem jest on skutecznym środkiem odchudzającym. Wspomaga on utlenianie kwasów tłuszczowych w wątrobie, a także wywołuje uczucie sytości. Dzięki dodawaniu octu do potraw, można w łatwy sposób uniknąć „wilczego apetytu” pomiędzy posiłkami, usprawnić metabolizm i w rezultacie osiągnąć wymarzoną sylwetkę

Jak stosować ocet jabłkowy

Ocet ten, można kupić niemal w każdym sklepie spożywczym, a jego cena zazwyczaj nie przekracza 10 zł. Jako składnik sosów, podrasuje on smak wiosennych warzyw, poprawiając jednocześnie twoje trawienie. Osoby, które planują poważną kurację odchudzającą, powinny wypijać 2 łyżki octu rozcieńczonego w 200 ml wody trzy razy dziennie – najlepiej tuż przed głównymi posiłkami. Ocet stosowany w takiej formie może działać odwadniająco, dlatego dobrze jest wypijać każdego dnia ok. 2 litry wody mineralnej.

Polecane produkty:

Błonnik żytni
Inulina działanie, któremu trudno się oprzeć http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik żytni
Działa przeciwzakrzepowo, wzmacnia kości, nerki, wątrobę. Jest niezwykle bogaty w składniki mineralne, takie jak: żelazo, fluor, kwas foliowy, sód, potas, wapno, jod.
Zobacz…

Błonnik jabłkowy

Sacha Inchi ( Plukenetia volubilis ) http://zdrowaznatury.pl
Błonnik jabłkowy
Działa odchudzająco i wspomaga proces utrzymania prawidłowej wagi. Pomocny w hamowaniu głodu. Usprawnia pracę wszystkich narządów przewodu pokarmowego.
Zobacz…