Olejek magnezowy http://zdrowszeznatury.pl

Olejek magnezowy

Olejek magnezowy
25 głosów, średnia 3.90 (ocena ogólna 76%)

Olejek magnezowy http://zdrowszeznatury.pl

Olejek magnezowy to najprostsza forma suplementacji magnezu. Jak bardzo ważny jest magnez dla organizmu, na pewno wiesz. I chociaż ten minerał wykorzystywany jest do setek reakcji, jakie zachodzą w organizmie, to wiele osób cierpi na niedobory magnezu Generalnie magnez niezbędny jest dla zdrowych kości, zębów, mięśni i stawów. Poprawia również jakość snu i zmniejsza poziom stresu.

Niedobór magnezu ma swoje wielorakie źródła. W naszym codziennym, zabieganym stylu życia jestwiele czynników, które aktywnie niszczącą magnez – brak snu, nadmiar stresu, lub nadmierne spożywanie alkoholu, kofeiny, cukru. Nic dziwnego, że wiele osób suplementuje magnez łykając kapsułki czy tabletki. Z tego co wiem, na rynku jest również magnez do picia, ale olejek magnezowy jest nie do zastąpienia.

Dziś chciałabym zachęcić Was do stosowania magnezu zewnętrznie.  Olejek magnezowy stosowany regularnie na skórze może naturalnie podnieść poziom magnezu. To bardzo prosta i bardzo przyjemna kuracja, którą można przygotować samemu. Można stosować ją równolegle z suplementacją dzienną lub w solowej wersji.

Składniki:

Chlorek magnezu sześciowodny MgCl2 x 6H2O. 1000 mg chlorku magnezu sześciowodnego to 119,6 mg jonów magnezu. Bardzo ważne, żeby kupić go w najczystszej formie CZDA czyli czysty do analizy.

Woda destylowana.

Przygotowanie:

200 ml wody

250 ml chlorku magnezu

Zalać płatki wodą, tak by były dokładnie zakryte i odstawić na 48 godzin. W tym czasie płatki rozpuszczą się i powstanie przezroczysta ciecz o konsystencji oliwy. Zanim go użyjesz, sprawdź czy nie podrażnia skóry. Jeśli powstaną zaczerwienienia, rozcieńcz go oliwą z oliwek dolewając ok 50 ml lub wodą (również 50 ml).  

 

Polecane produkty:

Błonnik żytni
Inulina działanie, któremu trudno się oprzeć http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik żytni
Działa przeciwzakrzepowo, wzmacnia kości, nerki, wątrobę. Jest niezwykle bogaty w składniki mineralne.
Zobacz…