Olejowanie włosów - prosty sposób na piękne włosy http://zdrowszeznatury.pl

Olejowanie włosów – prosty sposób na piękne włosy

Olejowanie włosów – prosty sposób na piękne włosy
16 głosów, średnia 4.31 (ocena ogólna 79%)

Olejowanie włosów - prosty sposób na piękne włosy http://zdrowszeznatury.pl

Sprawdzony sposób na błyszczące włosy

Olejowanie włosów –  czytałaś gdzieś o tym, czy jeszcze nie?  A może słyszałaś, że niektóre kobiety regularnie smarują włosy olejem kokosowym, arganowym lub bawełnianym.  Ten zabieg praktykowany jest od setek lat  przez Arabki i Hinduski, które mogą pochwalić się  pięknymi, lśniącymi, długimi włosami. Olejowanie włosów jest coraz bardziej  popularne,  bo jest proste, nie wymaga większego wysiłku i  doskonale się sprawdza w przypadku zniszczonych, łamliwych i matowych włosów, rozdwojonych końcówek. Olejowanie włosów zapobiega też ich wypadaniu. Włosy, które są olejowane są nawilżone, odżywione, poprawia się ich sprężystość. i regeneracji. 

Dlaczego warto stosować olejowanie włosów?

Dzięki dobroczynnym składnikom olei  takim jak NKKT, witaminy, fitosterole włosy stają się odżywione, elastyczne, sprężyste, pełne blasku, zdrowe, bardziej odporne na zniszczenia. Odżywcze składniki znajdujące się w olejach wnikają w głąb włosa i cebulek, co powoduje, że skalp staje się zdrowy, komórki dotlenione, normuje się wydzielanie sebum, a cebulki się wzmacniają.

Jak olejować włosy?

1. Umyj włosy szamponem i delikatnie osusz ręcznikiem. Nie używaj suszarki. 

2. Na wilgotną skórę głowy i całe włosy nałóż niewielką ilość olejku i wmasuj  tak, by olejek pokrył całą Twoją głowę i włosy. 

3. Załóż ciepły ręcznik lub czepek kąpielowy – trzymaj olejek do włosów całą noc lub minimum parę godzin w ciągu dnia

4. Umyj włosy szamponem dwukrotnie.

Olejowanie włosów warto przeprowadzić 2-3 razy w tygodniu. Jeśli włosy będą olejowane zbyt często, będą wyglądały  na przeciążone i trudno będzie Ci  je układać. Pozytywne efekty  olejowania najczęściej pojawiają się już w pierwszym tygodniu. 

Polecane produkty:

Błonnik gryczany
Topinambur działanie na zdrowie i urodę http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik gryczany
Mikronizowane włókno gryki
Działa wzmacniająco i oczyszczająco. Poprawia stan skóry, włosów i paznokci
Zobacz…