Otwórz umysł i zrelaksuj się http://zdrowszeznatury.pl

Otwórz umysł i zrelaksuj się

Otwórz umysł i zrelaksuj się
28 głosów, średnia 4.54 (ocena ogólna 83%)

green dress

Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia. Ważne jest, by moment odprężenia działał na naszą świadomość, rozdzielając czas pracy od czasu relaksu. Jeśli podstawą twojego odpoczynku jest sen, powinnaś wygospodarować w ciągu dnia przynajmniej godzinę na relaks z prawdziwego zdarzenia. Sen bowiem, stanowi formę regeneracji organizmu, która jest niezbędna do funkcjonowania. Oprócz tego, należy ci się również dodatkowy odpoczynek, podczas którego pozbędziesz się osłabienia, stresu i jednocześnie poprawisz swoją koncentrację.

Umysł nigdy nie zasypia

Odpoczynek nie oznacza usypiania umysłu, wręcz przeciwnie – ma on służyć zarazem osiągnięciu równowagi oraz pobudzeniu do działania. Właściwe metody relaksu, dodają energii, przygotowując organizm do wysiłku fizycznego, jak i umysłowego. Chyba najbardziej znanym rodzajem tego typu relaksu jest medytacja. Służy ona jednocześnie odprężeniu oraz oczyszczeniu duchowemu, zwiększając tym samym zdolności poznawcze, twórcze i analityczne. Doskonale wpływa na poprawę efektywności pracy i nauki.

Uniknij przytępienia

Zachowanie czujności umysłu podczas odprężenia pozwala pozbyć się uczucia senności i przytępienia, jakie zwykle występuje wówczas, gdy stosujesz niewłaściwe metody relaksacji. Aby odpoczywać w odpowiedni sposób, należy przede wszystkim skupić się na głębokim oddechu i dotlenieniu organizmu. Ważne jest, by podczas chwili przerwy nie myśleć o pracy, obowiązkach i problemach, lecz skupić się na sobie samym. Odwlekanie momentu odprężenia do czasu, gdy jesteś pozbawiona sił i nie myślisz o niczym innym, jak tylko o tym, by zasnąć, jest bardzo niewskazane. Rób sobie przerwę zawsze wtedy, gdy czujesz nawet lekkie osłabienie lub masz problem z koncentracją.

Rośliny, które ci pomogą

W odprężeniu i rozjaśnieniu umysłu mogą pomóc ci takie rośliny, jak zielona herbata i różeniec górski. Pierwsza z nich jest świetnie znana pod postacią prozdrowotnego napoju. Zielona herbata zawiera L-teaninę, która działa uspokajająco, nie pozbawiając jednak umysłu czujności. Różeniec górski jest mniej popularny, jednak warto zwrócić na niego uwagę, bowiem posiada on liczne właściwości lecznicze. Poprawia odporność organizmu, przeciwdziała depresji, polepsza wydolność fizyczną i koncentrację. Susz można nabyć w sklepach zielarskich i stosować w formie naparu do picia. Inną alternatywą są tabletki z wyciągiem z różańca oraz L-teaniną.

Polecane produkty:

SlimXL – kuracja odchudzajaca
Czy suplementy diety sprawią, że schudniesz? http://zdrowaznatury.pl
SlimXL – kuracja odchudzajaca
Maksymalna koncentracja przyjdzie Ci z łatwością, zyskasz energię i każdego dnia będziesz tryskać dobrym humorem.
Zobacz…