Sól Epsom - dla zdrowia i urody http://zdrowszeznatury.pl

Sól Epsom – dla zdrowia i urody

Sól Epsom – dla zdrowia i urody
29 głosów, średnia 4.54 (ocena ogólna 83%)

Sól Epsom - dla zdrowia i urody http://zdrowszeznatury.pl

Co to jest sól Epsom?

Sól Epsom, nazwana także gorzką solą,  w rzeczywistości solą nie jest. To czysty związek naturalnie występujących minerałów magnezu i siarczanu – siarczan magnezu. Znany jako naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości.  Jedna sól Epsom  służy również poprawie urody, może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym i ma kilka zastosowań  w ogrodnictwie.

Badania wykazały, że siarczan magnezu jest łatwo wchłaniany przez skórę. Dlatego  kąpiele solankowe to  łatwy i idealny sposób, aby osiągnąć dużo korzyści dla zdrowia. Magnez odgrywa wiele ważnych ról w organizmie, w tym reguluje aktywność ponad 325 enzymów, zmniejszając stany zapalne, kojąc napięcie nerwowe, poprawiając funkcjonowanie mięśni.  Z kolei siarczany:

•  odpowiadają praktycznie za całą naszą urodę (piękne włosy, nawilżona i elastyczna skóra, mocna tkanka łączna, mocne paznokcie, sprawne stawy)
• gospodarkę hormonalną (osłona stresowa, poczucie szczęścia i radości, zrównoważony nastrój i uczucie odprężenia)
układ odpornościowy (ochrona oczu, ochrona komórek, oczyszczanie organizmu z toksyn)
• pozostałe funkcje takie jak: przemiana tłuszczowa, przemiana węglowodanowa, regeneracja jąder komórkowych, oddychanie komórkowe, procesy energetyczne itd.

Jakie są korzyści zdrowotne stosowania soli Epsom?

Cuda soli Epsom są znane od setek lat.  Sól Epsom w przeciwieństwie do innych soli,  posiada właściwości, które mogą uspokoić ciało, umysł i duszę. Niektóre z licznych korzyści zdrowotnych obejmują relaks układu nerwowego, wspomaganie leczenia chorób skóry, zmniejszenie bólu pleców i kończyn, złagodzenie napięcia mięśni, gojenie ran, czy usuwaniu toksyn z organizmu. Jednym z najprostszych sposobów, aby złagodzić stres i problemy zdrowotne, jakie wywołuje nadmiar stresu,  jest kąpiel w wannie pełnej gorącej wody z kilkoma filiżankami Epson soli.
Oto najważniejsze korzyści ze stosowania Epson soli:

Łagodzi stres i relaksuje ciało

Stres pozbawia  magnezu i zwiększa poziom adrenaliny. Kąpiel w ciepłej wodzie,  z dodatkiem soli Epsom, powoduje że magnez jest wchłaniany przez skórę i uzupełnia jego niedobory w organizmie. Magnez pomaga w  produkcji serotoniny – poprawia więc nastrój. Badania pokazują, że magnez zwiększa energię i wytrzymałość. Eksperci uważają, że kąpiel z solą Epsom co najmniej trzy razy w tygodniu pomoże Ci wyglądać lepiej, czuć się lepiej i zyskać więcej energii. Jony magnezu relaksują, zmniejszają drażliwość, obniżając skutki zbyt wysokiego poziomu adrenaliny. Tworzą uczucie relaksu, poprawiają jakość snu, zwiększają koncentrację oraz wspomagają mięśnie i nerwy w prawidłowym funkcjonowaniu.

Łagodzi ból i skurcze mięśni

Kąpiel w soli Epsom przynosi ulgę w bólu i łagodzeniu stanów zapalnych  mięśni – na przykład przy nadmiernym wysiłku czy przetrenowaniu,  pomaga w łagodzeniu objawów astmy oskrzelowej i  zmniejsza migrenowe bóle głowy. Ponadto, wiadomo  przyspiesza gojenie ran i zmniejsza bóle porodowe.  Sól Epsom zmiękcza skórę i neutralizuje nieprzyjemny zapach nawet stóp.

Pomaga prawidłowo funkcjonować mięśniom i nerwom

Badania pokazują, że sól Epsom może pomóc w regulacji poziomu elektrolitów w organizmie, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie mięśni, nerwów i enzymów. Magnez ma także zasadnicze znaczenie przy prawidłowym wykorzystaniu wapnia.

Pomaga zapobiegać twardnieniu tętnic i  tworzeniu zakrzepów

Sól Epsom poprawia stan układu krwionośnego,  zapobiega chorobom serca i udarom mózgu poprzez poprawę krążenia krwi. Dzieje się tak dlatego, że chroni elastyczność naczyń krwionośnych, co powoduje  zapobieganie powstawania zakrzepów krwi.

Reguluje poziom cukru

Odpowiednie stężenie siarczanu magnezu  zwiększa efektywności  gospodarki cukrowej insuliny w organizmie, co pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy lub  złagodzenie nasilenia objawów tej choroby.

Zapobiega zaparciom

Liczne badania wykazały, że sól Epsom może być stosowane do leczenia zaparć. Wewnętrznie, sól Epson działa jako środek detoksykujący do oczyszczania jelita grubego. Sól Epsom działa jak środek przeczyszczający, zwiększając  poziom nawilżenia jelit. Kurację należy przeprowadzać czasowo i zawsze po konsultacji z lekarzem.

Eliminuje toksyny z organizmu

Siarczany soli Epsom pomagają wypłukiwać toksyny i  metale  ciężkie z komórek,  pomagając organizmowi wyeliminować szkodliwe substancje.  W czasie kąpieli w soli Epsom  rozpocznie się proces odwróconej osmozy. Detoksykującą kąpiel można stosować, co najmniej raz w tygodniu, przez 10 minut.

Jakie są zastosowania soli Epsom?

Relaksująca i nawilżająca kąpiel

 2 szklanki soli Epsom  i szkolankę oliwy z oliwek dodać do wanny i moczyć ciało przez 15 minut.

Wygładzająca kąpiel do stóp

Wymieszaj w ciepłej wodzie: 1/4 szklanki soli Epsom i 5 kropli olejku miętowego oraz rozpuść 15 g oleju kokosowego.

SÓL EPSOM DLA ZDROWIA

Grzybica – zanurzyć stopy w kąpieli z solą Epsom, aby złagodzić objawy grzybicy.

Usuwanie drzazgi –  namoczyć w kąpieli soli Epsom  miejsce skaleczenia i wyciągnąć drzazgę.

Łagodzi zwichnięcia i stłuczenia – Dodaj 2 szklanki soli Epsom do ciepłej kąpieli i mocz stłuczony organ w celu zmniejszenia bólu i obrzęku.

SÓL EPSOM DLA URODY

Złuszcza martwy naskórek –  wymieszaj garść soli Epsom z łyżką oliwy z oliwek  i wcieraj w wilgotną skórę.

Złuszczająca do mycia twarzy –  wymieszaj pół łyżeczki soli  Epsom z żelem do mycia twarzy i delikatnie masuj.

Usuwanie przykrego zapachu stóp – wymieszać pół szklanki soli Epsom w ciepłej wodzie i mocz stopy przez 10 minut, aby usunąć nieprzyjemny zapach.

Polecane produkty:

Błonnik z czarnej aronii
Sacha Inchi - jedzenie na odmłodzenie http://zdrowaznatury.pl
Błonnik z czarnej aronii
Antocyjany opóźniają procesy starzenia i skutecznie pomagają w usuwaniu z organizmu metali ciężkich.
Zobacz…

Błonnik jabłkowy

Sacha Inchi ( Plukenetia volubilis ) http://zdrowaznatury.pl
Błonnik jabłkowy
Pomaga w zaparciach, biegunce i oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz metali ciężkich.
Zobacz…