Wypadające włosy - poznaj przyczyny http://zdrowszeznatury.pl

Wypadające włosy – poznaj przyczyny

Wypadające włosy – poznaj przyczyny
31 głosów, średnia 4.55 (ocena ogólna 83%)

wypadajace wlosy

Wypadające włosy to zmora wielu z nas.  Włosy są najlepszym wskaźnikiem  ogólnego stanu zdrowia i jeśli cokolwiek złego dzieje się w organizmie, szybko dają znać zmieniając wygląd lub wypadając. Mowa tutaj o naszych włosach, ich wyglądzie i składzie pierwiastkowym. Pierwiastki  występujące we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi – jakieś 50 razy. Po wielu latach badań udowodniono, że zachodzi silna zależność między ilością pierwiastków we włosach i narządach wewnętrznych. Co to dokładnie znaczy? To, że włosy  obrazują wewnętrzny i faktyczny stan organizmu.  

Na wypadające włosy najczęściej zwracamy baczną uwagę, gdy trwa to od dłuższego czasu. Jak zwykle najlepiej znaleźć jest przyczynę i darować sobie półśrodki. Problem nadmiernego wypadania włosów ma szeroki aspekt i  generalnie związany jest on albo z niekorzystnym działaniem czynników fizycznych  albo chemicznych.  Włosy mogą wypadać zarówno z powodu  nadmiernego promieniowania UV, jak i pod wpływem chlorowanej lub morskiej wody.  Można osłabić je również poprzez  zbyt intensywną pielęgnację – stylizacja włosów, farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie – wszystko to ma wpływ na kondycję włosów.

Włosy wypadają nam codziennie i jest to normalny proces fizjologiczny. Ludzie zazwyczaj mają  od 100-150 tys. włosów a dziennie nie powinno ich wypadać więcej niż 100. Jeśli liczba wypadających włosów zwiększy się i proces ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, koniecznie przypatrz się swoim nawykom  a najlepiej idź do lekarza.

Skontroluj swoje zdrowie

Nadmierne wypadanie włosów może być również spowodowane  chorobą, nadmiernym stresem, nerwicą, paleniem papierosów. Osoby, których dieta uboga jest w białko czy żelazo również mogą doświadczyć wypadania włosów. Jeśli będziesz się drastycznie odchudzać, oprócz straconych kilogramów możesz zauważyć utratę włosów.

Zawsze kiedy proces wypadania włosów przeciąga się w czasie, udaj się do lekarza.  Wypadanie włosów może być również  spowodowane  zaburzeniami hormonalnymi, cukrzycą, nowotwory narządów wewnętrznych oraz  grzybicą, łuszczycą.   U kobiet zwiększenie wypadania włosów bardzo często występuje  po porodzie, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych oraz w okresie menopauzy.

Które leki zwiększają prawdopodobieństwo wypadania włosów?

Niestety osoby, które na stałe przyjmują niektóre lekarstwa są  bardziej narażone na  wypadanie włosów. Do leków zwiększających proces wypadanie włosów należą: cytostatyki i leki o działaniu immunosupresyjnym, a także: witamina A i aromatyczne retinoidy, beta-blokery oraz środki przeciwzakrzepowe i obniżające poziom lipidów.

 

 

 

Polecane produkty:

Błonnik marchwiowy
Witamina F http://zdrowaznatury.pl
Błonnik marchwiowy
Wspomagający leczenie chorób metabolicznych oraz cukrzycy, miażdżycy naczyń, zaburzenia gospodarki tłuszczowej.
Zobacz…

Błonnik gryczany

Topinambur działanie na zdrowie i urodę http://zdrowszeznatury.pl
Błonnik gryczany
Działa wzmacniająco i oczyszczająco. Poprawia stan skóry, włosów i paznokci.
Zobacz…