Żyj pozytywnie http://zdrowszeznatury.pl

Żyj pozytywnie

Żyj pozytywnie
21 głosów, średnia 4.57 (ocena ogólna 82%)

Żyj pozytywnie http://zdrowszeznatury.pl

Wiadomo nie od dziś, że  trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie, gdy dookoła słyszy się  negatywne wiadomości. Prasa, radio, telewizja a nawet nasi znajomi często są źródłem negatywnych wiadomości.  Jeśli i Ty jesteś nieustannie bombardowana  złymi wiadomościami, wypróbuj jedną z tych technik, by utrzymać żyć pozytywnie.

1. Kontroluj ilość negatywnych informacji w moim życiu.

Nie wdawaj się w szczegóły. Aby dowiedzieć co dzieje się w świecie czasem wystarczy nagłówek.  Czy opis okoliczności, w których ktoś zginął jest Ci do czegoś potrzebny?  O wiele łatwiej utrzymać pozytywne nastawienie, jeśli świadomie zrezygnujemy z negatywnych lub drastycznych informacji.

2. Sprawdź, jacy ludzie są wokół Ciebie.

Jest takie powiedzenie: kto z kim przestaje, takim się staje. Jeśli w Twoim otoczeniu są ludzie pesymistyczni lub negatywnie nastawieni do życia, czy tego chcesz czy nie, ich emocje będą Ci się udzielać.  Jeśli możesz do minimum skróć czas przebywania z takimi ludźmi i skup się na tym, by w Twoim otoczeniu było jak najwięcej pozytywnych, uśmiechniętych ludzi. Ta prosta metoda pozwoli Ci żyć pozytywnie.

3. Słuchaj ulubionej muzyki.

Słuchanie ulubionej muzyki w domu, w pracy czy w samochodzie dość szybko poprawi Ci humor.  Warto mieć przy sobie odtwarzacz mp3 lub smartphone z lubianą przez siebie muzyką, chociażby po to, żeby wyłączyć się, gdy wokół Ciebie znajdą się ludzie, którzy będą epatować negatywnymi emocjami lub opowiadać Ci o wszystkich nieszczęściach świata.

4. Zatrzymaj się.

Każdego dnia zrób sobie małą przerwę.  Zatrzymaj się na chwilę i uświadom sobie, że żyjesz – skup się oddechu, zerknij na niebo, rozejrzyj sie dookoła i patrz, tak jak gdybyś chciał opisać świat niewidomemu. Zdziwisz się, jak wiele szczegółów zobaczysz i to być może takich, których nigdy wcześniej nie zauważałaś.

5. Praktykuj wdzięczność.

Doceniaj wszystko, co masz: ludzi, których spotykasz, sytuacji których doświadczasz.  Bezinteresowne pomaganie innym, również jest bardzo pomocne w utrzymaniu pozytywnego nastawienia do świata.  Wystarczy przytrzymać komuś drzwi, uśmiechnąć się do nieznajomych lub  ustąpić pierwszeństwa.  Reakcja ludzi, którym bezinteresownie pomożesz najprawdopodobniej sprawi, że uśmiech zostanie na Twojej twarzy na dłużej.

6. Przytulaj się.

Uwielbiam przytulanie innych i wykorzystuję każdą nadarzającą się okazję, by się przytulić do swoich dzieci, do przyjaciół i znajomych. Przytulanie 
dodaje nam sił do życia, wyzwala uśmiech i czułe słowa. Daje zadowolenie i radość, czujemy się szczęśliwi i docenieni. Przyczynia się do utrzymywania dobrego samopoczucia i utrzymywania zdrowia. Przytulanie pomaga również w realizacji marzeń.

 

 

Polecane produkty:

SkinXL – kuracja odmładzajaca
Zrób peeling z kawy i zwalcz cellulit http://zdrowaznatury.pl
SkinXL – kuracja odmładzajaca
Chcesz zachować piękny i młody wygląd?
Zobacz…